Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Edhem Dirvana ile Bozburun yatch klübü üzerine bir söyleşi

 

Bozburun Koyu'nun girişinde sağda yer alan Bozburun Yat Kulübü Butik Otel'in sadece 22 yatak kapasitesi var. Burası her odasının dekorasyonunda ailenin yadigâr parçalarının kullanıldığı, organik ve yöresel yemeklerin sunulduğu bir cennet mekan.

Bej renginin kraliçesi Kelly Hoppen

 

Bu ayki konuğumuz Kelly Hoppen...Ünü ülkesi İngiltere’nin sınırlarını çoktan aşmış bir iç mimar, dekoratör. Yoğun çalışma temposu içinde Womenist’in sorularını cevapladı.

Lotus Arts de Vivre'den etkileyici tasarımlar

 

Adını kaotik sularda açan mucizevi çiçek Lotus'dan alan mücevher markası Lotus Arts de Vivre'in hikayesini Sri Von Bueren anlatıyor...

Kadınların Ruhundan Anlayan Tasarımcı: Selim Mouzannar

 

Selim Mouazzanar Lübnan kökenli, mücevher zevki gelişmiş kadınlar arasında çok tanınan bir isim...

“Ömrüm yettiğince hayallerimin tükenmemesini hayal ediyorum”

 

Samatya'da doğup büyüyen Sevan kendi deyimi ile kuyumculuk serüvenine 12 yaşında Hovsep Çatak'ın atölyesinde çırak olarak başladı.

Eagles’ın Hotel California albümüne ilham veren kadın; Loree Rodkin

 

Çırağan Otel’de röportaj için buluştuğum Loree Rodkin, beni daha ilk görüşte uzun koyu renk saçları, güler yüzü ile oldukça etkiledi.

Zeynep Erol’la kozmik dans

 

Almanca öğretmenliği ile başlayan iş hayatında tamamen farklı bir yöne giderek takı tasarımcılığına gönül veren Zeynep Erol’la yaptığımız bu keyifli söyleşide bizimle kariyerini ve hayallerini paylaştı…

Başarılı bir tasarım direktörü Suzan Toplusoy

 

Roman markasının tasarım direktörü Suzan Toplusoy ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportaj, sizlere kariyer yaşamında başarılı bir kadın olabilmenin ipuçlarını verecek.

New York’da Moda Dünyası’nın Tepesindeki Kadın

 

Christian Dior ve Louis Vuitton gibi Fransa’nın en güçlü moda evlerinin CEO’su Pamela Baxter ile Wist’e özel bir söyleşi yaptık.

Saat sektörünün alaylı genç prensi; Ramazan Kaya

 

Hayatımızda hikayesini dinlediğinizde etkilendiğiniz çok fazla insan yoktur. Ancak ben bundan birkaç ay önce Guess saatlerinin Türkiye lansmanı sırasında tanıştığım Ramazan Kaya‘nın başarı hikayesini duyduğumda inanın çok etkilendim...

Melike Odman Sabuncu sayesinde şık olmak artık daha kolay

 

Çalışan bir kadınsınız, modayı seviyorsunuz ancak hiç vaktiniz yok ya da alışveriş etmekten nefret ediyorsunuz... İşte böyle zamanlarda Melike Odman Sabuncu, sizin yardımınıza koşuyor. O, bir yerde Türkiye'nin Rachel Zoe'su..

Türkiye’de müzeciliğin anlamını değiştiren kadın Oya Eczacıbaşı...

 

Türkiye’de son senelerde oldukça gelişen ve değişen müzecilik anlayışının gelişmesinde katkısı bulunan kişilerin başında gelen Oya Eczacıbaşı, iki çocuğu ve oldukça yoğun yaşantısına karşın işini severek yapan biri. Altı yıl önce kurduğu İstanbul Modern Müzesi ile Türkiye’de kültür ve müzecilik anlamında bir devrim yaptı.

Fon yöneticiliğinden ayakkabı yapımına; Meher Kakalia’nın ayakkabı dün

 

Son yıllarda kariyer değişiklikleriyle ilgili pek çok şey duyduk. Kariyerlerini değiştirip ‘catering’ (yemek) işiyle uğraşan, ikinci el dükkan sahibi olan veya pasta süsleyiciliğine soyunan bir sürü bankacı arkadaşım var. Meher Kakalia kariyerini değiştirmeye karar verdiğinde kadınların dünyasında en önemli yere sahip malzemeyi seçti: ayakkabıları.

Mücevherde yeni zarafet: Jade Jewellery

 

'Kişiye özel mücevherler' sloganıyla yola çıkan ancak koleksiyonunda birçok marka mücevheri de barındıran Ortadoğu kökenli Jade Jewellery’nin ortaklarından Sukine Hussein Mackie yarattıkları markalarını womenist’e anlattı.

Beyrutlu bir mücevher tasarımcısı, Nada Le Cavelier

 

Lübnanlı ünlü tasarımcı Nada Le Cavelier tasarladığı mücevherlerde kullandığı değerli taşlar, altın ve farklı materyallerle kadınları büyülüyor

Lüksün yeni adı Reem Acra

 

Reem Acra, markasını muhteşem gelinlik modelleri ile ya da Oscar gecesinin o göz alıcı elbiseleri ile duymaya o kadar alışığız ki, onun tasarımlarını W magazine, Vogue, İn Style sayfalarında görmek de bir o kadar normal bir durum. İşte yine Lübnan kökenli bir modacı ..

Ağa Han Ödülü’nü bir kez daha ülkemize getiren Mimar Emre Arolat

 

Sedat Hakkı Eldem’in eserlerini gördüğümüzde bir şekilde onun tasarımı olduğunu anlayabiliriz. İşte Emre Arolat’ın da yaptığı tasarımlar birbirinden çok farklı olsa da, bir o kadar da benzeşiyorlar. Onun da sanki bir gizli imzası var eserlerinde..

Mücevher tutkunlarının değişmez adresi Hilat kuyumculuk

 

24 ayar mücevher tasarımı, antik tasarımların modern versiyonları dediğinizde ilk akla gelecek isim Hilat Elmastır...

Camdan şeker tadında aksesuarlar...

 

Pınar her zaman tarzı olan farklı şeyler yapmayı seven biriydi. Antika severler ve yolu Çukurcuma’ya düşenler onu mutlaka tanır.

Tutkuların adamı Jean Denoyer

 

İstanbul’a ilk kez gelen; New York’ta ki Fransız Brasseri’lerinin kralı Jean Denoyer, womenist’le İstanbul’da lokanta açma planlarını paylaştı.

Yüzüklerin Lady'si.. Loree Rodkin

 

Bir şeyi gerçekten çok isterseniz, kesinlikle size geri dönüyor! İstek listemin ilk sıralarında özellikle yüzükleri ile yer alan Loree Rodkin benim en beğendiğim mücevher tasarımcılarının başında geliyor.

Türk insanı sıcak, cömert ve tanıdığım en konuksever insanlardan..

 

Hollanda’nın genç Kültür Ataşesi Daniel Stork, iyi bir eğitim almış, entelektüel, yakışıklı ve İstanbul hayranı biri. Onunla İstanbul ve şehirdeki hayatı ile ilgili konuştuk.

Genç yetenekli tasarımcı Sabine Roemer...

 

Onunla ilk tanıştığım an enerjisinden ve içten gülümsemesinden o kadar etkilendim ki... Sadece 30 yaşında olmasına rağmen ciddi başarılara imza atan bu genç tasarımcının içtenliği beni derinden etkiledi.

'Güzel ayakların yaratıcısı' Bastien Gonzalez İstanbul'da…

 

Dünya çapında tanınan ayak uzmanı Bastien Gonzalez, sonunda İstanbul’da Edition Otel’de güzellik ve sağlık merkezinde bir yer açtı. Onunla hayatını, işine olan tutkusunu ve hayallerini konuştuk.

Genç ve dahi bir mimar, Joshua Prince Ramus..

 

Amerikalı mimar Joshua Prince Ramus, İstanbul’daki Vakko Nakkaştepe Moda Merkezi ve Power Media Center ile dünyaca ünlü tasarım dergisi Wallpaper tarafından ‘en iyi çalışma alanı’ ödülünü kazandı.

Türk sinemasının duayeni Türker İnanoğlu...

 

Ülkemizde birçok ilki bize yaşatan Türker İnanoğlu babacan tavırları ve hatırşinaslığı ile onu tüm tanıyanların kalbinde çok özel bir yere sahip bir sinema duayeni...

Mehry Mu çantalar dünya markası olma yolunda

 

Üniversite hayatında psikoloji eğitimi alan Güneş Mutlu Mavituncalılar’ın 2007 yılında hayata geçirdiği Mehry Mu markası sıkı ve güzel adımlarla büyüyerek dünyaya adını duyurmaya başladı bile.

Kadın bedenini sarmalayan tasarımcı; Rabih Kayrouz

 

Dünya'nın en ünlü tasarımcılarından biri olan Lüblanlı Rabih Kayrouz'un, eğlence ve zevk anlamına gelen Salwa kelimesini kullanmış 2011 ilkbahar- yaz koleksiyonu için... Bu yaz, tasarımcının yeni koleksiyonu ile çok daha renkli ve eğlenceli bir yaz geçireceğiz.

Gisele Türkiye'yi nasıl seçti?

 

Twigy markasını ilerde bir dünya markası olarak görmek isteyen Sinan Öncel'le keyifli bir söyleşi yaptık. Ben sanırım en çok kızına olan ilgisinden etkilendim. Tabii bunun yanında 23 yaşında kurduğu şirketinin ardındaki başarı öyküsü de oldukça etkileyici.

Yaşamı sürprizlerle dolu, Georges Chakra

 

Dünyaca ünlü, Lübnanlı tasarımcı Georges Chakra'nın müşteri listesinde bir çok ünlü güzel bulunuyor. Beyonce, Tyra Banks ve Rihanna ise bu isimlerden sadece birkaçı...

Da Costanzo’nun elinden efsanevi Capri sandaletleri...

 

Capri Adası’nın efsanevi sandaletlerine adanın her köşesinde rastlayabilirsiniz. Ancak Da Costanzo adında çok özel bir dükkan var ki buradaki sandaletlerden almadan sakin Capri’den dönmeyin.

Türkiye’de Haute Couture’ün duayeni Yıldırım Mayruk!

 

Türkiye’de Haute Couture dendiğinde ilk akla gelen isim hiç tartışmasız Yıldırım Mayruk’tur. Seneler boyu tasarladığı kıyafetleri, kişiliği ve vizyonu ile Türk modasına hep öncülük etmiştir.

Türkiye’den Haremlique ve Selamlique modası dünyaya yayılıyor..

 

Aslında Haremlique markası bebek sayılır. Henüz iki yaşında. Ancak iki yaşında bir markanın yaşayamayacağı bir bilinirliğe ve başarıya sahip.

Kendi dürbününden kırk yılını anlatan Ayşe Kulin

 

Çok özel bir yazar Ayşe Kulin’le içten bir söyleşi... Bu röportajda hem 'Hayat' hem de 'Hüzün' var.

Bu yaz ayakkabı ve çantada da İpekyol rüzgarı esiyor...

 

Biz kadınlar için ayakkabı ve çanta en zayıf olduğumuz konu olsa gerek. Bir siyah pantolon ya da bir ceketle bir sezon geçirirken iş ayakkabı, çantaya gelince değişiyor.

Tutkusunu mücevherlerine aktaran mücevher tasarımcısı Bilgün Dereli

 

Çocukluğundan beri gelen tutkusuyla bir marka yaratan Bilgün Dereli ile yeni açtığı Akmerkez’deki dükkanında konuştuk.

Eagles’ın Hotel California albümüne ilham veren kadın; Loree Rodkin

 

Çırağan Otel’de röportaj için buluştuğum Loree Rodkin, beni daha ilk görüşte uzun koyu renk saçları, güler yüzü ile oldukça etkiledi.

10 parmağında 10 marifet Demet Sabancı Çetindoğan

 

Demet Çetindoğan’la hem bilinmeyenlerini hem de iş dünyasını konuştuk.

İnternette farklı, keyifli bir dekorasyon ve gurme sitesi; Perabulvari

 

Eğer dekorasyonda farklı olanı ve belli bir kaliteyi arıyorsanız gerçekten bu site sizin vazgeçemeyeceğiniz alışveriş sitelerinin başında yer alabilir.

Alice Harikalar Diyarında...

 

Gem Palace'ın sahibi Sanjay Kasliwal ve Türkiye'de Gem Palace'ın sahibi Arzu Atabarut'la sımsıcak bir söyleşi

Shamballa felsefesi

 

'Cennetteki lotus yapraklarının açıldığı gibi sizde zihninizi açın ve onun gülümsemesine izin verin. Korkularınızdan, kıskançlık ve nefretlerinizden arınıp gülümseme ve mutluluğun yeniden doğmasına izin verin'. İşte kısaca Shamballa mücevherlerinin felsefesini böyle tanımlayabiliriz…

Sade şıklığın duayeni Dilek Hanif

 

Dilek Hanif deyince ilk önce bizi Fransa Haute Couture haftalarında temsil eden, Türk kaftan ve motiflerini modernize ederk kendi zerafeti ile sadeleştiren bir tasarımcı geliyor akla… Facebook’dan da takip edebileceğiniz Dilek Hanif yeniliklerine en son çanta modellerini de ekledi.

İlk dünya güzelimiz dünyadan göç etti!

 

Dünya güzeli unvanını kazandıktan sonra Atatürk’ün Ece soyadını verdiği Keriman Halis ile Womenist okuyucuları için çok hoş bir sohbet gerçekleştirmiştik... Bu, aynı zamanda Türkiye’nin ilk ‘Dünya Güzeli’nin verdiği son röportajlardan biri...

Sihirli makasın sahibi tasarımcı George Hobeika..

 

Lübnan doğumlu tanınmış tasarımcı George Hobeika, tasarımları ile doğu kültürü ve sanatı birleştiriyor. Biz de onunla özel bir röportaj gerçekleştirme ayrıcalığına sahip olduk.

Müzisyen, kompozitör, yazar, astrolog Gahl Sasson

 

W Magazine dergisi tarafından yılın en iyi astrologu seçilen Gahl Sasson ile İstanbul’da yapacağı çalışmaları konuştuk.

Gerçek organik artık el yakmayacak...

 

Neslişah Alkoçlar... Aslında herkese çok tanıdık bir isim ancak biz onun cemiyet hayatındaki hali ile değil, iş kadını hali ile bir söyleşi yaptık.

Atatürk, 2012 Maya kehanetinden haberdar mıydı?

 

Ünlü astrolog Oğuzhan Ceyhan’la yaptığımız söyleşi de bu yaz dikkat etmemiz gereken tarihleri ve 2012 ile ilgili kehanetleri konuştuk.

Gelin adaylarına Dilek Hanif’ten öğütler

 

Belki de bir kadının en özel kıyafeti gelinliğidir. Her ne kadar keyifli gibi gözükse de, zorlu bir süreç olan gelinlik seçiminde Dilek Hanif’in verdiği bu tüyolar size çok yardımcı olacak.

Modacı ikizler Raisa&Vanessa’nın hayali dünya markası olmak

 

Geçen haftalarda Ajda’nın klibindeki kıyafetleri ile adlarından oldukça fazla söz ettiren 25 yaşındaki modacı ikizler Raisa&Vanessa başarı merdivenlerini hızla tırmanıyorlar. Henüz geçen temmuz ayından beri kendi atölyelerinde hizmet veriyorlar. London College of Fashion Tiyatro Kostüm Bölümü mezunu ikizler, şimdi de Ajda Pekkan’ın kliplerindeki kostümleri ile adlarından söz ettiriyorlar.

Özel bir kadından Özel bir sergi

 

Ayşegül Dinçkök, oldukça farklı yönleri ile öne çıkan bir kadın. Hobilerini hobi olarak yapmakla kalmayacak kadar tutkulu, herkesin yardıma koşacak kadar içten ve özel biri...

Yalçın Ayaydın, bir başarı hikayesi.

 

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, çalışmanın ve vizyon sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunu Yalçın Ayaydın'ı tanıyınca bir kez daha hatırladım.Genç yaşına rağmen çok ciddi başarılara imza atmış, çalışkan ve vizyon sahibi genç bir adam.

Avedis Kendir, mücevherleri konuşturan usta!

 

Avedis Kendir'i tanıdığımda sanırım henüz 18 yaşlarındaydım. Kapalıçarşı Nuruosmaniye ana kapısı yakınındaki bir handa bulunan atölyesinde geceli gündüzlü, o zamanda da yine özgün takılara imza atardı.

Çocukluk arkadaşlığından iş ortaklığına

 

İki genç hanım kendi deneyimlerinden çıkarak bir ortaklığa imza atmışlar. İkisi aslında çocukluk arkadaşı… Kendi evlilik hazırlığı deneyimleri sırasında davetiye bulmanın zorluğunu yaşamak onların önlerinde yepyeni bir yol açmış, böylece EKRU doğmuş.

İstanbullu kadınların yolunu gözlediği genç adam Mete Türkmen!

 

Mete Türkmen genç, yakışıklı ve New York’da yasayan çok başarılı bir Türk. İstanbul’daki kadınlar 3 ayda bir adeta onun yolunu gözlüyorlar. Tek dilekleri Mete’nin ellerine kendilerini bırakıp daha da güzelleşmek. Mete’de ister New York, ister Paris, ister İstanbul’da olsun müşterilerini mutlu etmekten çok büyük bir zevk alıyor.

Ateş gibi bir kadın, Ümit Boyner

 

Ümit Boyner’i tanıdığınız anda onun enerjisinden etkilenmemeniz mümkün değil. “Ateş gibi bir kadın” derler ya işte öyle bir kadın...

A day of design ve Hermes buluşması

 

Ebru Mengenecioğlu ve son dört yıldır ortağı olan kuzeni Mehmet Yücebaşoğlu ile Womenist için keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Razı olduğumuz değil layık olduğumuz alanlarda yaşamalıyız....

 

Bu kadar yoğun iş temposu arasında Womenist için vakit ayıran ve çok keyifli bir söyleşi yaptığımız Merzuka Dubrule, iş dünyasını ve bundan sonra hayalinde yapmak istediklerini bizimle paylaştı.

Hem çocuk hem kariyer yapmış genç bir kadın Zeynep Özçoban

 

Bünyesinde barındırdığı Park Bravo, Nine West, La Senza, Enzo Angiolini, Kenneth Cole, Anne Klein, Inglot ile Park Bravo Grup her geçen gün daha da güçlenerek büyüyor. 1996 yılından beri geniş bir yetki ile çalışan Zeynep Özçoban ile Ayazağa’daki çok şık ve modern Park Bravo fabrikasında keyifli bir söyleşi yaptık.