Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevher & saat

Tartar markasından özgün tasarımlar

26.06.2015 Tarihinde yayınlandı

 

Sevgili Ferhan İstanbullu ile birlikte İstanbul tasarım turunu yaparken Tophane'de küçük, oldukça özgün bir dükkanada uğradık.Tar Tar  isimli bu dükkan 2011 yılında İstanbul'da kurulmuş bir takı ve aksesuar markası, dükkanı.. İsmini ressam Basquiat'dan alıyor. Etnik giysilerden, çağdaş sanattan, geleneksel zanaatlerden ve gündelik nesnelerden ilham alıp ağırlıklı olarak tekstil materyallerini ve ham kristalleri alışılmadık malzemelerle biraraya getiren bir anlayışta üretim yapıyorlar. Grafik desenler, güçlü renk kullanımı ve çizgiler markanın imzası sayılabilir. 


Ürünlerin tamamamı atölyelerinde  elde üretilyor, bu yüzden her parça ya sınırlı sayıda ya da tek olarak bulabiliyorsunuz.
2015 Ocak ayında Tophane Boğazkesen caddesi'nde ilk dükkanı açılan markanın  atölye, showroom ve mağaza olarak bu adreste bulunuyor. Ben pirit bir yüzük aldım meğerse pirit taşının ne yararları varmış da ben bilmiyormuşum..Sizin aldığınız her bir taşın burada bir öyküsü var.. 

Pirit:

Pirit ismini Yunanca ateş anlamına gelen “pyr” sözcüğünden alır. Fransızlar beden sağlığına olumlu etkilerinden dolayı onu sağlık taşı (Pierre de Sante) olarak adlandırırlar. Odaklanma, pratiklik, mantık ve hafızayı güçlendirmek amacıyla kullanılır. Fiziksel canlılığı arttırır, zihni güçlendirir ve düşünceyi uygulamaya geçirmeye yardımcı olur. Hormonal ritimleri dengelediği ve kan dolaşımını arttırdığına inanılır.

 

Pirit taşının genel etkileri:

Tüm kuvars taşlarda olduğu gibi negatif enerjiyi çekerek bulunduğu ortamı rahatlatır.
Özellikle zenginlik taşı olarak bilinir, taşıyana güçlü enerji verir ve bereketlenmesini sağlar.
Zenginlik enerjisini arttırır. Bolluk ve bereketi çoğaltır.
Yapılan işte başarılı olunmasını sağlar.
Beyin fonksiyonlarını artırıcı güce sahip olduğu bilinir.
Çevrenizdeki kişilerle uyumlu çalışmanıza yardımcı olur.
Yaşam enerjinizi artırır ve canlılık kazanmanıza yardımcı olur.
Pirit taşı kişilerde irade gücünü her zaman yüksek tutar. Yönetme anlamında güç verir.
Güçlü enerjisi sayesinde daha olumlu bakabilme yeteneği verir. Kendinize güveninizi artırıcı etkisi olduğu için işte başarı sağlamanıza olumlu anlamda faydaları vardır.
Kişiye yaşam enerjisi verir. Kendinizi tükenmiş hissettiğiniz anlarda bu güçlü enerjisiyle size destek olacak ve canlılığınızı yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.