Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Eagles’ın Hotel California albümüne ilham veren kadın; Loree Rodkin

Çırağan Otel’de röportaj için buluştuğum Loree Rodkin, beni daha ilk görüşte uzun koyu renk saçları, güler yüzü ile oldukça etkiledi.


None Mütevazı ve etkileyici bir kadın olan Loree Rodkin’in, oldukça ince vücut ölçülerine rağmen Türk baklavasını çok sevdiğini ve keyifle yediğine şahit oldum. İtiraf etmeliyim ki bu röportaj, bu güne kadar yaptığım en keyifli röportajlardan biri...

Chicago’da doğdunuz, henüz 18 yaşında Los Angles’a taşındınız. Böyle büyük bir kararı nasıl verdiniz?
O zamanlar en yakın olduğum bir arkadaşımın peşine takılıp Los Angeles’a taşınma kararı almıştım. Daha 18 yaşındaydım. Los Angeles’a geldikten sonra aslında çok da iyi anlaşamadığımızı farkettim ve ne yazık ki o zamandan beri görüşmüyoruz. Ama ona teşekkür etmeliyim onun sayesinde  hayatım değişti.

None Çok fazla ünlü tanıdığınız var. Bu isimlerle nasıl tanıştınız?
Kimsenin aklına gelmeyecek fırsatlarla karşılaştım ve böylece birçok insanla tanışma fırsatı yakaladım. 19 yaşındaydım, uzun süredir birlikte olduğum sevgilimden yeni ayrılmıştım. Bir gün Los Angeles’da Bee Gees’in partisine katıldım ve oldukça çekici bir çocukla tanıştım. Bütün geceyi sohbet ederek geçirdik ve bana ertesi gün birlikte Londra’ya gitmek isteyip istemeyeceğimi sordu. Ayrı bir odada kalmak şartıyla kabul ettim. Bunun problem olmadığını söyledi,  ertesi gün birlikte Londra’ya gittik. Akşam muhteşem bir evde, “Saturday Night Fever”dan tanıdığımız, Uri Galler ve Robert Stingwood’la yemek yedik. O akşam Jeffrey bana ertesi gün Salvador Dali’yle tanışmak için onunla Paris’e gidip gitmeyeceğimi sordu. 19 yaşındaydım ve Dali’de benim gözümde sadece bir ressamdı. Gerçekten çok safmışım. Gittik, Dali bir hafta boyunca bizi inanılmaz ağırladı. Oradan da Roma’ya geçtik. Burada da birçok farklı insanla tanıştım. Bunlardan biri de Fellini’ydi.

None Richard Gere, Bernie Taupin ve Don Felder gibi isimlerle ilişkiniz oldu. Hatta Jimi Hendrix’in size evlenme teklif ettiğini ve sizin de bu teklifi geri çevirdiğinizi duydum. Söylenenlere göre Hotel California albümünün neredeyse yarısı ilişkiniz üzerineymiş?
Hayatıma giren birkaç kişi olsa da hep uzun süreli ilişkileri tercih ettim ama evlenmeyi hiç düşünmedim. Tek eşliliğe inansam da, özgürlüğüme oldukça düşkünüm. Eğer bir şarkı yazarıyla birlikteyseniz, elbette sizin için şarkılar yazıp besteleyecektir. Bunu engelleyemezsiniz. İlişkimizin onun için bir ilham kaynağı olduğu kesin. Hatta bazı şarkıları, aramızdaki konuşmalar ve tartışmalar üzerineydi. Hotel California albümünün yarısı ilişkimiz üzerineydi. “Wasted Time” ayrılık şarkımız, “No Kidding” ise, ondan sonraki sevgilim için yazılmıştı.

Mücevherlerinizdeki ilham kaynağınız nedir?
Mimari beni her zaman etkilemiştir. Masanın bir köşesi, bir camii ya da bir tapınak... Yaptığım işi seviyorum. Mücevher tasarımlarım, gotik ve modern yaklaşımın harmanlanmasından oluşuyor. Bu, benim üçüncü işim. Dekorasyonla uğraştım, hala uğraşıyorum, ünlülerin yöneticiligini yaptım şimdi de mücevher tasarımı yapıyorum. Bir çok işle uğraştım ama hepsinin tadını çıkarabildiğim için oldukça şanslıyım. Bugüne kadar hep ne istediysem onu yaptım.

None Mücevherlerinizi kimler kullanıyor?
Madonna, Elton John, Cher ve Michelle Obama gibi bir çok ünlü isim tasarımlarımı kullanıyor. Kadınlar, tasarladığım mücevherlerin dünyalarını değiştirebileceğine inanıyor ve bu da benim çok hoşuma gidiyor.

Tuana Zeynep Bilgin